OD 13.3. 2020 JE MUZEUM ZAVŘENO

 

Vážení návštěvníci Vojenského muzea Králíky!
 
Na základě rozhodnutí bezpečnostní rady města Králíky je Vojenské muzeum Králíky uzavřeno pro veřejnost až do odvolání..
 
Omlouváme se Vám.
 

ARMY FORT s. r. o. - provozovatel muzea

 

 

 

AKCE CIHELNA 2020 (1)

 

Akce Cihelna 2020 se blíží! 21.-22. srpna 2020 proběhne Poslední tanková bitva - Haná 1945! Vojensko-historická ukázka bude, stejně jako minulé roky, pod taktovkou klubu VHK Erika Brno - SNHJ. Těšit se můžete tradičně na velké množství vojenské techniky, vojska, dobové tábory a samozřejmě také na hodně poučení, vzpomínek, ale i zábavu a legraci v celodenním programu, na jehož tvorbě se bude zásadním způsobem podílet AČR a další silové a záchranné složky státu.
Jakékoliv dotazy či nejasnosti k historické části akce směřujte na hlavního organizátora vojensko-historické ukázky, kterým je již dlouhé roky Stanislav Severa "Bruno".
Informace k letošnímu ročníku velkolepé podívané budou postupně zveřejňovány zde na tomto na webu a detaily k vojensko-historické ukázce zde: https://cs-cz.facebook.com/AkceCihelna/

CIHELNA 2020aw

 

 

foto cihelna45w

 

Číst dále...

Fort Fest CZ 2019 Králíky se blíží!

Vojenské muzeum Králíky je 15.-16. června místem dění části programu Mezinárodního setkání provozovatelů pevnostních muzeí. Na tento víkend je vedle prohlídky expozic pro návštěvníky VMK připravena řada doplňkových aktivit - jízdy BVP na terénním polygonu, přeprava návštěvníků těžkým nákladním vozidlem Tatra 815, propagační jízdy tahače těžkých nákladů Tatra 141 a další. Podrobnosti k programu akce Fort Fest CZ 2019 Králíky najdete zde: http://fortfest.boudamuseum.com/FF_Program_a_1.php

Číst dále...

Desátý ročník Dětského sportovně branného dne v KPO V SOBOTU 25. 5. 2019 V 9:00. (3)

Desátý ročník Dětského sportovně branného dne v KPO pro děti, jejich rodiče a prarodiče se letos koná v sobotu 25. května. Začátek dne je situován do vstupního areálu tvrz Hůrka v obvyklém čase od 9:00 do 11:00 hodin.

Děti při registraci na začátku akce obdrží registrační kartičku, která je bude provázet celou akcí – slouží k zapisování potvrzení účasti v jednotlivých disciplínách a bodů získaných v těch disciplínách, které se hodnotí. Aby měly dostatek sil na to, co je čeká, obdrží jako správní malí obránci vlasti malou svačinku na cestu (v podobě nápoje a oplatky).

Následně se účastníci začnou postupně přesouvat (včetně svého doprovodu) pod vedením organizátorů ze vstupního areálu podzemím tvrze Hůrka až na její povrch, odtud sestoupí nejdříve směrem k lehkým objektům (řopíkům) č. 111 a 112 a následně až do Vojenského muzea Králíky.

Číst dále...

První jízdy těžké techniky v roce 2019

 Tankodrom Vojenského muzea Králíky letos otevře VP 90 (BVP 1). Ukázka začne v sobotu 27.dubna. ve 12 00h a konec bude v 15 00h.  Ti z vás, co se nebojí, se mohou nechat svézt. V případě nepříznivého počasí, se ukázky ruší. Rezervace na telefonu 604 407 901, nebo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Číst dále...

AKCE CIHELNA 2017 PROGRAM

20. ročník akce Cihelna 2017 se blíží! Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 v Králíkách a okolí proběhne jubilejní 20. ročník vzpomínkové akce, zaměřené na oživenou historii, vojenskou historii a vojenskou techniku z minulého století i ze současnosti. Akce věnovaná tematu obrany státu kdysi i dnes.

Číst dále...